Végül "előéletem" néhány igen kedves -ma már nem használt- darabja:
Elektromos lapgitár (1965) * Digitális ébresztőóra (1974) * 10MHz-es oszcilloszkóp (1979-80) * Optós nyomásmérő szelence (1981) * EPROM kiolvasó (1982) * Logikai szintindikátor (1982) * TTL IC-teszter (1984) * Gamma sugárszint detektor (1986).
Kár, hogy az idők során annyi mindent elajándékoztam, kidobáltam, pedig most szívesen megmutatnám őket. Ma már néhány dolog az előző rovatból is ide kívánkozik, de kifogástalanul működnek és még nem készült helyettük újabb, korszerűbb.:)
Kattints arra a képre, amelyiket nagyobb méretben szeretnél megnézni!
Digitális ébresztőóra, bőrbevonatú fémtokban. A kívánt időpont számtárcsás kódkapcsolókkal beírható. A ciklikus hangkombináció -a funkció törléséig- fél percenként ismétlődik. Nejemnek készült, mert anno ('78) gyakran elkésett a randikról.:))
Gimnazista éveim őrülete volt az „elektromos gitár”. Érettségi után belekezdtem egy saját hangszer készítésébe. Beépített tranzisztoros erősítő, saját készítésű mágneses pick-upok, a korszakra jellemző gombok, kapcsolók. A 60-as évek tanúja!
Logikai áramkörtesztelő kéziszonda. Sztatikus és dinamikus jelszintek vizsgálatára alkalmas, nagysebességű átmeneteket is indikál és kitöltési tényezőt mér. Tápfeszültségigénye (max. 20V-ig) alkalmazkodik a vizsgált áramköréhez. 1982-ben született.
2716 és 2732 EPROM-tartalmak lépésenkénti kiolvasására készült eszköz. Egykori mátrixnyomtatók ASCII karaktergenerátoraiban lévő memóriák ellenőrzésére szolgált, ma már nincs jelentősége. Az X-Y kimenethez kapcsolt szkópon is megjeleníthetők a karakterek.
14 és 16 lábú, DIL tokozású, TTL IC-k tesztelésére fejlesztett készülék. A be- és kimenetek háromállású kapcsolói, a belső Clock-generátor, és a lábankénti, kétállapotú LED-es kijelzés, univerzális lehetőségeket biztosított. Ma már mosolyt fakasztó.
Elemes kéziműszer LED-sor kijelzővel, amin négy tartományban leolvasható a pillanatnyi rádióaktív sugárszint. A mért értéket azzal arányos frekvenciájú hang kíséri. Üzembehelyezés egy nyomógombbal történik, egy LED pedig az elem állapotát jelzi.
Egycsatornás, szimpla időalapú, 10MHz sávszélességű, 0.05V/div érzékenységű, külső-belső triggerelésű, AC-DC oszcilloszkóp, 12cm átmérőjű (nem utángyorsítós) katódsugárcsővel. A 80-as években még jól használható eszköznek bizonyult!
Optokapuval kivitelezett, membrános nyomásmérő kamra. A fénymaszk megfelelő kialakításával, a karakterisztika jól linearizálható és a szükséges tartományban kifogástalanul működött az 1981-ben fejlesztett és gyártott, ANAEPRESS nevű légzésmonitorokban.
|